AntiStress

Sveika nugara

Kas yra relaksacija*?

Kokį atsipalaidavimą pasirinkti?

Kaip taisyklingai atsipalaiduoti?

Amber Mat - VIP gintarinis aplikatorius

Sveikatos programos (D.U.K)

Terapinė Joga

Projektas "Sveika ateitis"
Terapinė Joga

Terapinė Joga

Kas yra terapinė joga?

Terapinė joga - tai sujungtos šiuolaikinės medicinos pasiekimai ir rytų sveikatingumo praktikos, nukreiptos į nugarinės kūno dalies raumenų įtampų išlaisvinimą, taisyklingos laikysenos formavimą, stuburo tarpslankstelinių diskų tarpų didinimą, kraujotakos nugaroje gerinimą, taisyklingus biomechaninius kūno judesius, sąmoningą kūno suvokimą paprastuose kasdieniuose veiksmuose.

Kas sudaro terapinę jogą?

Terapinė joga - tai betraumė, kruopščiai atrinkta praktika, susidedanti iš fizinių pratimų, kuriuos sudaro dinaminės ir statinės kūno padėtys (t.y. vinjasos ir asanos) bei kvėpavimo technikos (pranajamos). Šiuos užsiėmimus yra saugu atlikti grupėje, jų metu gaunamas geros savijautos ir laisvumo pojūtis, didesnis gyvenimo džiaugsmas ir noras veikti. Pažymime, jog norint būti sveikam, nebūtina daryti sudėtingų pratimų.

Kodėl pavadinimas terapinė joga? Kokia prasmė?

Buvo ir yra jogos praktikų bumas, tik ši veikla yra nereglamentuota įstatymų ar specialistų. Dėl to kas ką nori tas tą ir dėsto, o atsakomybę neša pats lankytojas už netinkamas ir nepritaikytas instruktoriaus ar "mokytojo" klaidas. Dauguma kalba tik apie naudą, o apie žala mažai kas. Nors lankytojas ar praktikas turi žinoti, kodėl ir ką daro su savo kūnu.

  • Pats pavadinimas, atspindi, kad tai skirta rūpintis jau nuo jogos "nukentėjusiems";
  • terapinė joga, nes tai jau pamėgusiems tempimo ir pusiausvyros pratimus, bet nemėgstantiems primestos religijos ir dogmų;
  • nes nemažai žmonių žaloja save netinkamai atlikdami fizinius pratimus ir kvėpavimo technikas;
  1. Visų pirmą reikia pasiteirauti apie buvusias traumas ar organizmo ligas,
  2. visų antra reikia testuoti žmogaus kūną ir jusles, tikrinti suvokimo galimybes;
  3. Trečia paaiškint kvėpavimo, skausmo ir nuovargio principus.
  4. Ir ketvirta pritaikyti terapinę praktiką ir parinkti pagal organizmo ir proto struktūros poreikus. Prižiūrėti minimum 10 kartų individualiai teisinga ir tvarkingą praktiką.

Užsiėmimų metu nugarinė kūno dalis, stuburas pasipildo energija, kuri išskirstoma į visas kitas kūno dalis. Be to, užsiėmimai išlaisvina įtampą nugarinėje kūno dalyje ir pagerina bendrą savijautą. Praktikos atliekamos neįsitempiant ir per daug neatsipalaiduojant, kad nesukelti problemų sveikatai ir siekti vidinės pusiausvyros. Užsiėmimo trukmė apie 1 val. 30 min.

Minimos praktikos nėra asmeninė terapija (gydymas), tai bendro pobūdžio sveikatos profilaktikos užsiėmimai.

Kartu pažymime, jog užsimėmimo pabaigoje, atliekama atsipalaidavimo (relaksacijos) technika "Savasana - negyvėlis". Tai  atsipalaidavimo ir relaksacijos technika, kurios metu generuota energija pasiskirsto tolygiai mūsų esmėje. Instruktorius ramiai įveda į gilų atsipalaidavimą ir ramybę. Svarbiausias tikslas - neužmigti ir sąmoningai atsipalaiduoti. Atsipalaidavimo technikos trukmė apie 10 min.

Šie Terapinės jogos užsiėmimai tinka Jumsjeigu jūs: dirbate sėdimą darbą (ypač, jeigu daug dirbate su kompiuteriu ir mažai judate), ilgai stovėdami ar daug vairuojate, gyvenate aktyviai, įtemptai. Rekomenduojama kaip sveika, nuosekli ir saugi praktika visiems, kadangi tai - prevencinė priemonė išvengti diskomforto, skausmo, lėtinių susirgimų, susijusių su nugarine kūno dalimi. Be to, Terapinė joga tinka ir tiems, kurie jau turi problemų su stuburu ir nugara, nes užsiėmimų metu jums pagerės bendra fizinė ir psichoemocinė savijauta. Nėra lankytojo amžiaus limito, tinka visiems.
Kontaktinė informacija:

UAB "Health programs"

Įmonės kodas: 302661416

Reg. adresas: Adutiškio 3-3, Vilnius, Lithuania

vedamų užsiėmimų adresas:

Banko sąskaita: LT817300010128561428 Swedbank

Swift codas: HABALT22

Mob. nr: 

 +370 671 5 64 54 (skambinti arba jei neatsakoma, SMS šiuo numeriu)

Skype: healthprograms.eu

Facebook: sveikatosprogramos

El.paštas: info@sveikatosprogramos.lt

sveikatosprogramos@gmail.com

Visos teisės saugomos  © 2010 Sveikatos programos


RegistracijaNaujienosKontaktai
ltenru