Health morning

Kaip atsikelti žvaliam?

Koks geriausias maistas ryte?

Ką daryti norint būti gyvybingam?

"Sveikatos ryto" recenzija

Bioenergetinis tyrimas

Juslių higiena

Atsiliepimai

Apie autorių

KiMat - bioenergetinis aplikatorius


"Sveikatos ryto" recenzija

VILNIAUS UNIVERSITETAS

SVEIKATOS IR SPORTO CENTRAS

 

2010 m. lapkričio 16d.

Nr.440000-3072


Recenzija N. Braždžiūno darbui „Sveikatos rytas" (DVD formatas)

            Didžiausia valstybės vertybė yra žmogus, jo gerovė. Valstybės prievolė - investicija į piliečio sveikatą. Gera žmogaus sveikata - tai papildomos jo galimybės užtikrinti asmeninę ir šeimos gerovę, aktyviai dalyvauti šalies socialiniame, ekonominiame, politiniame, kultūriniame gyvenime, kūrybingai dirbti ir turiningai ilsėtis, siekti savirealizacijos.

            Dėl socialinių netolygumų, asmeninių žinių ir motyvacijos stygiaus pasirenkami klaidingi prioritetai, nepakankamai suvokiami sveikos gyvensenos principai bei jų nauda, menki jaunosios kartos sveikos gyvensenos įgūdžiai, todėl lengvai pasirenkama nesveika ir net sveikatai žalinga elgsena.

Politikai skiria nepakankamai dėmesio sveikos gyvensenos įtvirtinimui šalies teisinėje sistemoje, ypač šeimos, vaikų ir jaunimo sveikatai palankios socialinės, ekonominės ir kultūrinės aplinkos kūrimui.

            Štai tokie pamąstymai aplankė mane ambulatorinės reabilitacijos skyriuje Vilniaus Santariškių klinikose gydantis peties traumą. Nuoširdus Reabilitacijos, fizinės ir sporto medicinos centro gydytojų, kineziterapeutų ir viso personalo dėmesys leido eilinį kartą įsitikinti, kiek daug gali padaryti žmonių profesionalumas, kūrybiškumas ir profesinis altruizmas. Visa tai leidžia viltingai tikėti, kad sveikos ir aktyvios tautos gyvensenos propaganda, kiti konkretūs žingsniai padės atsikratyti ne tik nusistovėjusių stereotipų, bet ugdys ir skatins visuomenės narių sveikatos kultūrą, sąmoningą sveikatos supratimą, sveikos gyvensenos poreikį, atsakomybę ir rūpinimąsi savo sveikata, iš pradžių nors šeimos ir individo lygmenyse.

Mane maloniai nuteikė Lietuvoje gimusi pirmoji sveikatos palaikymo ir profilaktikos programa DVD formatu „Sveikatos rytas". Susipažinau ir su programos autoriumi kineziterapeutu Nerijumi Braždžiūnu, kuris man parinko skirtingoms procedūroms skirtingą fizinį krūvį ir pratimų sekas sąnarių amplitudės gerinimui, raiščių ir raumenų stiprinimui. Dauguma pratimų  yra pateikti DVD „Sveikatos rytas". Pokalbiuose apie sveikatą sužinojau apie autoriaus kelią ir pasiekimus sporte, terapeuto istoriją, rytų išminties paieškas svečiose šalyse ir taikymą mūsų ligoniams kasdieniniame gyvenime. N. Brazdžiūnas pasidalino praktine patirtimi ir supažindino su atliekamais darbais sveikatos puoselėjimo srityje. Nustebino autoriaus gilus požiūris į judesių erudiciją, sekas, dėstomas metodikas, atsakingumą atliekant judesius, nuoseklumą ir kruopštumą parenkant ir gydant funkcinius sutrikimus.

Kineziterapeutas taisyklingai, puikiai ir profesionaliai paaiškina ir demonstruoja pratimus, moko juos derinti su kvėpavimu, atsipalaidavimu ir nuosekliu perėjimu prie kitų užduočių, savidiagnostikos ir krūvių pojūčių. Aiškios ir suprantamos instrukcijos, sąmoningas ir taisyklingas biomechaninis judesys įgalina reguliuoti daugelį organizmo funkcijų ir profilaktiškai gerina visų sistemų veiklą. Nauda jaučiama jau po pirmųjų užsiėmimų, o tai leidžia skirtingose kūno dalyse pajausti skirtingą raumenų tonusą, jėgą, valios pojūtį, bendrą psichologinę pusiausvyrą.

Programoje galima rasti gerų ir išsamių praktinių patarimų, skirtų taisyklingiems fiziniams pratimams, atsipalaidavimui, kvėpavimui ir net sveikai mitybai. Maloniai nuteikia pritaikytos fonų spalvos skirtingiems pratimams, kuriuos kūrė profesionali fotomenininkė Elly, o tai taip pat turi teigiamą psichoterapinį poveikį.

Asmeniškai rekomenduočiau susipažinti su pirmuoju Lietuvos istorijoje tokio pobūdžio video projektu, kurį vertinu palankiai. Anksčiau rašydavome knygas su pratimų kinogramomis, o dabar jau turime „gyvas knygas", kurios visada bus aktualios, nes bus išreikštos vizualia judesių forma. Unikalu tai, kad programa tinka daugeliui skirtingo amžiaus, lyties ir fizinio pasirengimo žmonių. Kaip sako autorius „Tavo sveikata - tavo rankose!" ir niekada nevėlu užsiimti savimi, savęs tobulinimu ir kūrimu. Viliuosi, kad „Sveikatos rytas" padės daugeliui likti sveikiems ir gyvybingiems.

Manau, kad svarbiausia dabartinė sveikatos gerinimo veiklos kryptis - plėtoti sveikos gyvensenos nuostatas bendruomenių, šeimos, individo lygmenyse, ypatingą dėmesį kreipiant į vaikų ir jaunimo sveikatą bei šeimos institucijos stiprinimą tais klausimais. Todėl ateityje autoriui rekomenduočiau plėsti sumanymą ir parengti bendrąsias mokomąsias kineziterapijos programas silpnesnės sveikatos vaikams, pavyzdžiui, turintiems judėjimo atramos aparato ir kitų problemų. Šiomis DVD programomis galėtų naudotis ne tik kineziterapeutai, bet ir visų ugdymo pakopų kūno kultūros mokytojai, tėvai.


            Profesorius,  habil. dr. Jonas Petras Jankauskas


211950810

Saulėtekio al. 2

LT-10222 Vilnius

El. p. sveikata.sportas@ssc.vu.lt

www.ssc.vu.lt

Telefonas

(8 5) 219 30 32

Faksas

(8 5) 269 88 56

Duomenys kaupiami ir saugomi

Juridinių asmenų registre

Kodas 211950810


Kontaktinė informacija:

UAB "Health programs"

Įmonės kodas: 302661416

Reg. adresas: Adutiškio 3-3, Vilnius, Lithuania

vedamų užsiėmimų adresas:

Banko sąskaita: LT817300010128561428 Swedbank

Swift codas: HABALT22

Mob. nr: 

 +370 671 5 64 54 (skambinti arba jei neatsakoma, SMS šiuo numeriu)

Skype: healthprograms.eu

Facebook: sveikatosprogramos

El.paštas: info@sveikatosprogramos.lt

sveikatosprogramos@gmail.com

Visos teisės saugomos  © 2010 Sveikatos programos


RegistracijaNaujienosKontaktai
ltenru